Dnes je streda, 30.november 2022, meniny má: Ondrej, Andrej
Čas čítania
6 minutes
Zatiaľ prečítané

Dara Rolins: Celoživotne sa radujem

september 27, 2022 - 16:00
Úspešná speváčka a podnikateľka Dara Rolins je zvyknutá byť zaneprázdnená už od detstva. Vďaka novému partnerovi sa jej však podarilo trochu spomaliť a jej najbližšie ciele sú jasné- venovať sa láske, dcére a novému albumu. S Darou sme sa porozprávali pri predstavovaní jej najnovšieho diára Rok s Darou 2023.
Foto: 
Ramon Leško

Ste zaľúbená a ku krajinám, kde žijete sa pridalo Taliansko, aký je váš momentálny súkromný život v skratke?

Som šťastná a spokojná. Teda, nie, že by to tak predtým nebolo, vždy som si vedela život užiť a snažila som sa nekomplikovať ho. Napokon, som svojim vlastným pánom a živí ma to, čo ma aj baví- koníček, ktorý milujem od detstva. Vďaka tomu som sa nikdy nedostala do situácie, že robím niečo, čo „musím“. Celoživotne sa radujem. Keď je človek spokojný, jeho šťastie sa odráža úplne vo všetkom. A ja to tak mám, som vybalansovaná. Samozrejme, príchodom partnera Pavla do môjho života vstúpil ešte väčší pokoj, lebo viem, že mnohé veci nemusím riešiť a on sa postará. Vždy som bola zvyknutá ťahať „celý vagón“ sama. Ale nechcem aby to vyznelo nesprávne, čo sa týka otca mojej dcéry Laury, ten svoju úlohu milujúceho rodiča zastáva výborne. Mala som skôr na mysli, že v iných veciach som bola vždy zvyknutá zastávať úlohu muža aj ženy zároveň a teraz je to prvýkrát, keď ma Pavel učí veci nechať na neho a neriešiť všetko.

Takže sa vám konečne darí aj trochu oddychovať? Splnili ste si svoj sen spomaliť?

Samozrejme, úplne som sa skludnila. Vždy som mala tendenciu predbiehať samú seba. Ale nemohla by som si dovoliť spomaliť, ak by som vedľa seba nemala muža, ktorý ma neodbremení. A až doteraz to žiadny muž neurobil. Tým si ale nesťažujem, lebo úprimne v tomto som trochu komplikovaná. My ženy máme tendenciu „sa postarať“. Ale teraz mi už aj vek, aj hlava velia „nechaj, veď muži sa chcú starať tiež“.

V čom je Pavel iný, ako muži na Slovensku a v Čechách?

To je ťažká otázka, ale podľa mňa určitú rolu a presah cítiť aj z toho, že Pavel žije v Taliansku vyše 30 rokov, je teda „svetový“ (úsmev). Galantný, empatický a robí veci, ktoré som predtým videla iba vo filmoch.

To znie ideálne. Ako váš nový vzťah vníma dcéra Laura?

Úplne fantasticky. S Pavlom si veľmi rozumejú a je to vlastne prvýkrát, okrem otca Mateja, keď sa raduje, že je v našej rodine nový muž. Vždy sa teší na ďalšie stretnutie.

Nevadí jej teda pendlovať s vami? Čo je na Taliansku najlepšie?

Vôbec nie, práve naopak (úsmev). Na Taliansku sú najlepšie jedlo, víno a futbal, ktorý nám prirodzene vstúpil do života. Laura si dokonca do izby zavesila dresy niektorých hráčov a v pravidlách sa vyzná lepšie ako ja. Len prednedávnom mi vysvetlila, čo znamená offside (úsmev).

dara_etc.-5941.jpg

Dara Rolins: Celoživotne sa radujem
Foto: 
Archív Dara Rolins

Váš diár býval plný už od desiatich rokov. Vznikla tak aj myšlienka priniesť na trh klasický papierový diár pre široké spektrum žien? Ste papierový typ?

Úplne, v tomto som skutočne stará škola. Hoci teraz už samozrejme používame aj zdieľané elektronické kalendáre, aj svoj vlastný papierový diár používam každý deň- kreslím si doň, zapisujem, trávim s ním chvíle a aj si jednotlivé roky odkladám. Grafika je robená tak, aby spolu jednotlivé ročníky po vložení do knižnice krásne ladili.

Ako si predstavujete ženu, ktorá si váš diár kúpi? Aký by mohol byť moment pre ňu?

Ženu, ktorá si ho kúpi si predstavujem rovnako ako seba alebo vás. Možno v nej musí byť troška melanchólie. A chuť sadnúť si sama so sebou, vnímať seba, papier, jeho vôňu a dokonca aj pero, ktorým doň píše. Myslím si, že v dnešnej rýchlej dobe všetci potrebujeme takéto momenty.

A čo váš typický deň, ako vyzerá zapísaný na papieri?

Je plný. Myslím si, že ľudia, ktorí sledujú verejne známe osobnosti nás môžu vnímať povrchne, ale za všetkým, čo robíme je veľmi veľa práce, schôdziek, plánovania, riešenia zmluvných podmienok, atď. Okolo mňa je celý tím ľudí, ktorí obstarávajú značku „Dara Rolins“, je v tom poriadok, disciplína, pravidelné schôdzky. Aj včera sme mali asi 5-hodinové stretnutie. Za všetkým, čo za mnou stojí je veľa mravčej roboty a jedným z výsledkov je práve aj diár.

Je v poradí už siedmy a avizovali ste, že bude posledný, napriek úspechu, ktorý každý rok má...

Prišlo mi, že všetko má svoj začiatok a má mať aj svoj koniec. Veď kedy je lepší moment prestať, než práve v tom najlepšom?  Osmička už nie je také zaujímavé číslo, sedmičku vnímam ako číslo, ktoré má v sebe veľmi veľa mágie a takých rôznych podprahových vecí. Rozdiel medzi ostatnými diármi a týmto je v tom, že tu nájdete sedem hriešnych vecí, nie zdravých ako to bolo doteraz, ale naopak tých, pri ktorých ja sama rada zhreším. Skrátka, samé dobroty, sladké kalorické bomby (úsmev).

Takže vás už skutočne nik nenahovorí na ôsme pokračovanie?

Nechajme to teraz otvorené, tento cyklus sa uzavrel, veľmi konkrétne som to cítila, keď som ho písala, a preto som doňho vložila ešte viac ako do predošlých rokov.

Súčasťou obsahu sú aj pútavé príbehy a postrehy, o ktoré sa s čitateľmi delíte. Je možné, že by ste v budúcnosti napísali knihu?

Je a dokonca som už bola s podobnou ponukou niekoľkokrát oslovená. Ale teraz to tak necítim, lebo viem, že keď sa do toho raz pustím, celú ma to zhltne, ako všetko, čo robím. Momentálne sa chcem venovať vzťahu, Laure a budúci rok svojmu albumu. Chcem akoby upevniť svoj status speváčky Dary Rolins, lebo stále to vnímam, ako to, čo je primárne. Ale samozrejme, pod mojou značkou VERMI by Dara chcem svetu stále viac a ďalej predstavovať produkty ktoré patria do môjho života, ale album bude na prvom mieste.

Ako riešite situácie, keď sa na niektorých veciach so svojim tímom hneď nezhodnete?

Často sa stáva, že pri takýchto kolektívnych prácach, ľudia vidia veci inak ako ja, to je jasné. Ide o to, aby sme pri tom „guľatom“ stole argumentovali dôvod, prečo by to malo byť presne tak, ako chce jeden alebo druhý. A ja nie som ten typ, ktorý za každú cenu trvá iba na svojej pravde, možno aj vďaka tomu som tam, kde som. Na druhej strane mám vždy posledné slovo(úsmev). Viem, čo chcem, ale k tomu, aby som sa dopracovala k vytúženému výsledku, mám správny čuch na ľudí, ktorých oslovím na spoluprácu. Či už je to hudba, klipy alebo moje diáre.

Dá sa teda povedať, že ste v obkolesení šikovných a dobrých ľudí?

Presne tak. A myslím si, že je to kúzlo každého nesebastredného umelca. Často máme sklony skĺznuť k tomu, že my sme tí, čo vieme všetko najlepšie, veľa hviezdam, aj mojim kolegyniam, sa to deje. Občas som až rozčarovaná a hovorím si: „Panebože dúfam, že takto nedopadnem.“ Nemusím chodiť ďaleko, chýba mi stará dobrá Madona, tá karikatúra, ktorá je z nej dnes je strašne smutná. Napriek tomu ju však milujem, pre všetko, čo pre šoubiznis urobila. Zaslúži si môj rešpekt a obdiv, ale je dobré zachovať si zdravý rozum, aj v tej najväčšej sláve. Verím, že sa mi to zatiaľ darí.

Leto sa už skončilo, skúste ho ešte zhrnúť pre fanúšikov, ktorí nie sú na sociálnych sieťach, aké bolo?

Bolo skvelé, dúfam, že ste si ho užili rovnako, ako ja. Precestovali sme pol sveta s Laurou a aj po boku môjho stále ešte nového muža- tak to vnímam, pretože sme spolu iba rok. Boli sme všade možne, jazdili sme za slniečkom, toho sme si užili až nad hlavu, lebo sme leteli do Arábie, do Talianska, do Španielska, dvakrát do Ameriky, Laura bola v Albánsku, takže naozaj si myslím že sme si užili vrchovate.

Ste neustále na očiach. Zmenil sa váš prístup vo vzťahu k sociálnym sieťam, ste opatrnejšia?

To si nemyslím, ja s nimi pracujem veľmi intuitívne a príliš nad tým nepremýšľam. Dokonca nemám žiadnu stratégiu, že teraz je dobré dať tam toto a teraz sa odmlčím a vytvorím ticho pred bombou, ktorú tam dám potom a tak. Tí ľudia, ktorí ma sledujú cítia, že ten môj profil naozaj dýcha, rovnako, ako dýcham ja. Občas mu dám pokoj a občas to tam nasekám, keď mám pretlak emócií a chcem sa s nimi podeliť.

Ďakujeme za rozhovor!

- - Inzercia - -