Dnes je sobota, 01.október 2022, meniny má: Arnold
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Andrea Bučko krstí svoj nový album PÚŠŤAM

september 21, 2022 - 07:30
Talentovaná a úspešná skladateľka, klaviristka, speváčka, herečka i režisérka Andrea Bučko pokrstí svoje nové CD Púšťam v utorok 27. septembra o 20.00 hod. v Štúdiu Olympia Divadla Nová scéna. Neobyčajne pútavé hudobné motívy prinášajú intímnu výpoveď o púšťaní, ktoré umožňuje vznik nových začiatkov.
Foto: 
Andrea Bučko

Autorské CD Púšťam je intímnou a veľmi osobnou spoveďou  Andrey Bučko, ktorej tvorba sa vyznačuje pútavými hudobnými nápadmi, sugestívnym citlivým speváckym prejavom a mieša v sebe viaceré žánre, počnúc jazzom, soulom, francúzskym šansónom, končiac vplyvmi slovenského folklóru a world music.
Na albume sa okrem dvoch zhudobnených básní (Maša Haľamová a Bohumil Horák) nachádzajú Andreine vlastné texty i piesne, ktoré si sama hrá na klavíri. Na štyroch piesňach sa podieľal aj vynikajúci hudobný producent a hudobník Adam Ilyas Kuruc a na dvoch harfistka Mária Kmeťková. Album sa nahrával v Studio Loft u Jara Žiga Ml., ktorý ho aj mixoval a v štúdiu u Daniela Žulčáka - dlhoročného Andreinho kolegu, spolužiaka a kamaráta.

Tento projekt je od jej predchádzajúcich troch albumov ešte intímnejší, jej texty v slovenčine, ako i hudba, sú veľmi osobné. Celé CD svojou atmosférou a bohatými hudobnými motívmi  osloví nielen náročných poslucháčov, ale aj širší okruh tých, ktorí sa radi stotožnia s úprimnými vyznaniami a citlivým prejavom výnimočnej umelkyne.  CD je dostupné cez e-shop Ruka hore, v kníhkupectvách a na hudobných platformách ako iTunes, Spotify a pod.

Andrea album oficiálne vydala 31.8. 2022 v nezávislej produkcii so štipendijnou podporou Hudobného fondu a hudobný krst albumu spojený s koncertom pre verejnosť sa bude konať v utorok 27.9. 2022 o 20.00 hod. v Štúdiu Olympia (Divadlo Nová scéna).

Spolu s albumom vychádza aj klip s piesňou Túžbou ťa zabolím. Režisérom klipu je opäť divadelník Peter Pavlík, ktorý sa podieľal aj na obale albumu a prvom klipe Púšťam ťa . 

Vizuálnu podobu svojej piesne som zverila do rúk kamaráta, ktorý má krásne citlivé estetické videnie. Rozhodli sme sa urobiť klip o ukladaní spomienok, o odpustení, o pokušení, o plynutí času a raste s ním spojenom.

Na celé video sme s Peťkom Pavlíkom mali hodinu a pol. V limitovanom čase, natočené na iphone v rýchlosti svetla, jednom nádychu - myslím, že raz bude stáť za to zverejniť aj videá z off stagu a pripravovania záberov,“ spomína Andrea Bučko a dodáva: “šaty, v ktorých som sa cítila ako múza, navrhol jedinečný Boris Hanečka, bolo mi cťou mať na sebe tak krásny model.” 

Link na klip: 

Andrea Bučko - Túžbou ťa zabolím |Official Video|

- - Inzercia - -