Dnes je streda, 30.november 2022, meniny má: Ondrej, Andrej
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Moderátorka Simona Simanová: V móde mi najlepšie poradí môj syn

september 14, 2022 - 16:00
Simonu Simanovú väčšina ľudí vníma ako moderátorku hlavnej spravodajskej relácie na RTVS a na mnohých významných kultúrnych a spoločenských udalostiach. Na móle Bratislavských módnych dní by Mercedes- Benz však opäť dokázala, že pokojne zapadne aj do davu modeliek. Jej najväčším kritikom je syn Lucas, ktorý ju nerád vidí s veľkým výstrihom.
Foto: 
Ramon Leško

Na Bratislavských módnych dňoch ste zastali aj rolu modelky, hoci vaša práca je o niečom úplne inom. Nebolo to prvýkrát, ako ste sa na móle cítili medzi modelkami?

Nie je to síce prvýkrát, ale pocit akoby to prvýkrát bolo je tam stále. Súčasťou je vždy veľká tréma, dievčatá sú profesionálky, sú mladé, mnohé majú 17-18 rokov, takže pre mňa je to skôr také oživenie. Ale páčila sa mi aj pánska prehliadka.

Nám ste však medzi modelkami pripadali ako ryba vo vode...

Úprimne, menšiu trému mám, keď idem vysielať naživo...ale dievčatá boli skutočne zlaté a aj dnes ma učili, ako správne po móle chodiť a teda dúfam, že som im neurobila veľkú hanbu.

Moderátorka Simona Simanová: V móde mi najlepšie poradí môj syn

Ak porovnáme prácu modelky a prácu moderátorky, čo je podľa vás náročnejšie? Dá sa to vôbec porovnávať?

Ja to porovnať neviem, lebo ma práca modelky neživila nikdy a naopak živí ma práca moderátorky. Určite je to však niečo úplne iné a tak, ako každé povolanie, aj tieto spomínané dve majú svoje svetlé stránky aj svoje úskalia.

Tým, že ste medzi hosťami i na móle Bratislavských módnych dní stálicou, ako hodnotíte aktuálnu jesenné edíciu?

Hodnotím ju veľmi pozitívne, lebo sme mali možnosť vidieť množstvo krásnych modelov na jeseň aj zimu, bolo to svieže a rozmanité. Dokonca mnohé moje kamarátky, ktoré som tu stretla, si už medzi jednotlivými kúskami našli svojich favoritov, takže aj ja odchádzam so skvelým pocitom.

Moderátorka Simona Simanová: V móde mi najlepšie poradí môj syn

Stáva sa niekedy po prehliadkach, že vás model zaujme natoľko, že si ho kúpite do svojho súkromného šatníka?

Väčšinou sa už s módnymi návrhármi poznáme a keď idem na nejakú pracovnú akciu, moderovanie, vybraný model mi zapožičajú a ja zas na oplátku prídem pre nich predvádzať a podobne. Udržiavame takto živé vzťahy a navzájom sa podporujeme. Ale raz som už jednému kúsku skutočne nevedela odolať a kúpila som si ho len pre seba (úsmev).

Kto je, keď ide o módu, vašim najväčším kritikom?

Určite môj syn Lucas. V poslednom čase mi aj najlepšie poradí. On je ešte pomerne malý chlapček a ak povie „mami, toto sa mi nepáči“, viem, že to tak je, lebo deti sú úprimné.

V čom sa mu ale páčite najviac?

Červená, čierna a biela u neho vyhráva. Ale oblečenie nemôže mať žiadny výstrih, lebo vtedy mi povie: „Mami, toto nemôžeš mať, v tom si taká holá.“ (úsmev)

- - Inzercia - -