Dnes je streda, 30.november 2022, meniny má: Ondrej, Andrej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Mikina a sako. Kombinácia, ktorá rozdelila módny svet

september 12, 2022 - 07:00
Kombinácia mikiny a saka je pre jedného riadny oxymoron, pre druhého je to dokonalé vyjadrenie štýlu. Tieto dva kúsky oblečenia, ktoré sa každý pohybuje na úplne opačnom konci módneho spektra sú ale skvelým vyjadrením „athleisure“ štýlu.
Foto: 
Unsplash

Obyčajná mikina s kapucňou asi nebude najmodernejším kúskom vo vašom šatníku. Patrí k základom pánskeho šatníka a miesto majú aj u žien. Dámske mikiny sa ale zväčša nosia ako čisto športový kus oblečenia a do práce by si ho obliekla len máloktorá. Ak ale mikiny milujete, nemusíte ich nosiť len doma či na túry.

Naskočte na vlnu athleisure štýlu

Athleisure štýl sa vyznačuje kombináciou elegantných kúskov s tými športovými. Typické sú napríklad legíny, tepláky alebo mikiny skombinované s luxusnejšími kúskami. Tými môžu byť saká, kabáty či napríklad trenčkot. Výhodou je, že budete celý deň v pohodlí, vďaka športovým kúskom, ale ak potrebujete rýchlo vybehnúť medzi ľudí, sako máte po ruke.

Tip: Buďte túto sezónu trendy a vyskúšajte kombináciu športovej mikiny s elegantným zvrškom alebo siahnite po jednoduchej teplákovej súprave a prehoďte cez ňu trenčkot.

Kombinujte zvršky s mikinou

Tu sa hodí využiť pomenovanie „športová elegancia“ – športovú mikinu skombinujete s elegantným sakom. Tento trend si obľúbili nie len hollywoodske hviezdy, ale tiež mnohé modelky a ďalšie známe osobnosti. Než ale vyjdete z domu s prvou mikinou a sakom, ktoré vám padnú pod ruku, mali by ste sa zamyslieť nad pár jednoduchými radami.

 Vyberte správnu mikinu. Siahnite po mikine s kapucňou, ktorá je nielen praktická, ale aj pohodlná. Nebojte sa ani mikiny s tzv. klokaňou kapsou.

  • Mikinu pod sako nevyberajte príliš veľkú, ale skôr naopak. Oversized mikina bude vyzerať príliš hrubo a je možné, že na ňu sako dokonca ani neoblečiete.
  • Zvoľte mikinu bez potlače. Ak ste v kombinovaní mikiny so sakom nováčikom, siahnite po úplne jednoduchej mikine bez potlače a iných výrazných prvkov.
  • Tmavšie farby sú zárukou, že outfit bude pôsobiť čistejším a uhladenejším dojmom.

Sako patrí medzi tie elegantnejšie kúsky v šatníku, to ale neznamená, že ako také ho nemôžete kombinovať napríklad práve s mikinou. Radšej ale siahnite po saku o číslo či dve väčšom, aby ste v ňom neboli natlačení ako klobása. Slim strih mikiny je v tomto prípade vždy lepšou voľbou. Kombinujte tmavú mikinu s tmavým sakom, alebo voľte tón v tóne.

 

- - Inzercia - -