Dnes je sobota, 01.október 2022, meniny má: Arnold
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Kardinál Jozef Tomko bol veľká duchovná osobnosť, ktorá veľa urobila pre univerzálnu cirkev

august 12, 2022 - 11:59
Zosnulý kardinál Tomko sa vždy veľmi živo zaujímal o súčasnosť i budúcnosť Slovenska a pre všetkých je to veľká strata.
Foto: 

Prezidentka SR Zuzana Čaputová si dnes krátko po 11.00 v Katedrále sv. Martina v Bratislave uctila pamiatku zosnulého kardinála Jozefa Tomka. Po príchode na pietne miesto priniesla kyticu kvetov, ktoré položila na rakvu zosnulého kardinála a následne sa podpísala do kondolenčnej listiny.

Zosnulý kardinál Jozef Tomko bol podľa Zuzany Čaputovej veľká duchovná osobnosť, ktorá veľa urobila pre univerzálnu cirkev, ale aj človek, ktorý sa vždy veľmi živo zaujímal o súčasnosť i budúcnosť Slovenska. Hlava štátu si zaspomínala aj na to, ako sa s ním stretla pred necelými dvomi rokmi vo Vatikáne v jeho byte, kde sa rozprávali najmä o Slovensku, ale potešil sa aj debate o jeho obľúbenom športe – futbale.

„Bol to skvelý diplomat a človek, ktorý požíval dôveru štyroch pápežov a Slovensku bude chýbať. Je to pre nás veľká strata,“ uviedla Zuzana Čaputová na krátkom brífingu pred bratislavskou Katedrálou sv. Martina. Prezidentka tiež vyjadrila úprimnú sústrasť nielen jeho blízkym, ale aj celému Slovensku, pretože je to pre všetkých veľká strata. „Ako som povedala, bola to veľká osobnosť, ale to, čo z neho bolo vždy cítiť, bola veľká ľudskosť a empatia,“ uviedla na záver k osobe zosnulého kardinála.

- - Inzercia - -