Dnes je streda, 30.november 2022, meniny má: Ondrej, Andrej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Pozostatky kardinála Jozefa Tomka budú vystavené v Bratislave a Košiciach

august 09, 2022 - 11:47
Telesné pozostatky kardinála a emeritného prefekta Kongregácie pre evanjelizáciu národov Jozefa Tomka budú ešte pred pohrebom vystavené v Bratislave a Košiciach. V tlačovej správe o tom informovala Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska (KBS).
Foto: 
archív

V štvrtok 11. augusta o 11:00 hod. bude posledná rozlúčka s kardinálom v Bazilike sv. Petra vo Vatikáne. Odtiaľ ho v ten istý deň prevezú na Slovensko, najprv do Košíc a potom do Bratislavy. V piatok 12. augusta a v sobotu 13. augusta sa uskutoční od 9:00 do 12:00 verejné uctenie pozostatkov kardinála v Katedrále sv. Martina v Bratislave. Vystavenie pozostatkov ukončí slávenie sv. omše, ktorá sa uskutoční v piatok i v sobotu o 12:00. Bratislavský arcibiskup metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislav Zvolenský pozýva všetkých uctiť si zosnulého kardinála Tomka. „Vyjadríme našu vďačnosť Pánovi za dar života pána kardinála Jozefa Tomka našimi modlitbami a prosme pre neho o večné šťastie v nebeskom domove aj obetovaním našej osobnej účasti na svätej omši a na svätom prijímaní."

Kardinál Tomko žiadal, aby miesto jeho posledného odpočinku bolo v Katedrále sv. Alžbety v Košiciach. V nedeľu 14. augusta budú kardinálove pozostatky prevezené naspäť do Katedrály sv. Alžbety v Košiciach, kde sa uskutoční verejné uctenie od 16:00 do 21:00. Verejné uctenie bude pokračovať i v pondelok 15. augusta od 9:00 do 12:00, popoludní pozostatky prevezú do Kaplnky sv. Michala. V utorok 16. augusta sa o 11:00 uskutočnia pohrebné obrady v Katedrále sv. Alžbety v Košiciach.

- - Inzercia - -