Dnes je streda, 30.november 2022, meniny má: Ondrej, Andrej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ľudia prosím, nezabúdajme žiť!

júl 24, 2022 - 08:30
Ráno vstaneš, stupíš na omrvinky zo včerajška, tie sa lepia na spotené chodidlá, telefón vyzváňa, na druhej strane vytočený šéf, decko oduté lebo sa mu vybil iPad, je 6:05 a ty sa pýtaš prečo?
Foto: 
shutterstock

Jedine ako sa v týchto opakujúcich momentoch zachrániť je stíšiť sa. Vstúpiť do seba, vybudovať si krásny neviditeľný múr a cítiť vďačnosť. Inak nás to zomelie ako to melie mnohých z ktorých zostávajú zombíci. Ľudia bez názorov, humoru, nadhľadu a najmä vlastných hodnôt. Nenávidia všetkých navôkol, veď to nie je ľahké sa pozrieť do zrkadla a vidieť tam prázdno. Kto za to môže? Okolie predsa. Učitelia, rodičia, kolegovia.. A čo takto pozrieť sa na seba? Ach, zabudla som, to niekedy bolí a ani to nepatrí medzi príjemne otupelé okamžiky v akých sme zvyknutí fungovať. 

Cez to všetko vám chcem povedať, že ešte stále existujú ľudia, ktorí majú čo tomuto svetu povedať a cítiť z nich neskutočnú pokoru a vďačnosť. Sú to práve tí, ktorí to nemali jednoduché. Ktorých ťažké momenty priniesli až do bodu kedy opustili neznášanlivosť a začali prijímať život taký, ako je. Bez falošných nádejí a sebaklamu. Pochopili, že konanie iných neovplyvnia, zahĺbili sa do seba a prijímajú životné situácie podľa toho, ako prichádzajú. Vždy totiž ide o reakcie na ne a nie o ne samotné. Tam nemáme veľmi šancu nič urobiť. Chce sa váš frajer urážať? Nech sa páči, keď ho to baví.. vy sa na to pozerať nemusíte, môžete aj odísť. Túži vaša kolegyňa o vás vymýšľať klamstvá na každom kroku? Nechajte ju, nech sa v tom rochní, keď inak žiť nevie, vy predsa pravdu viete. A najmä viete, že sa dá žiť inak. 

Dá sa tešiť a cítiť radosť a vďačnosť. Vyskúšajte to. Začnú sa diať zázraky, to vám viem sľúbiť.

- - Inzercia - -