Dnes je streda, 30.november 2022, meniny má: Ondrej, Andrej
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Sklenený diamant visí nad kaňonom v Gruzínsku

júl 07, 2022 - 14:00
Možno si budete musieť poriadne vypiť, kým sa vôbec odvážite vkročiť na túto atrakciu. Začiatkom tohto týždňa bol v kaňone Dashbashi, ktorý sa nachádza asi dve hodiny jazdy od hlavného mesta Tbilisi v južnom Gruzínsku, odhalený 240 metrov dlhý sklenený most s rozhľadňou v tvare diamantu zavesenou v strede.
Foto: 
CNN Travel

Obrovská priehľadná stavba sa tiahne naprieč prírodnou rezerváciou a ponúka panoramatický výhľad na jej úžasné vodopády a jaskyne. Výroba z ocele a skla trvala približne tri roky. Na oficiálnom otvorení sa zúčastnil aj gruzínsky premiér.

Charakteristickým znakom mosta je nepochybne jeho viacúrovňový "diamant", ktorý sa nachádza v jeho najvyššom bode, a o ktorom sa hovorí, že je najväčšou a najvyššou závesnou konštrukciou na svete. Projekt, ktorého náklady sa odhadujú na približne 40 miliónov dolárov, zahŕňa aj lanovku, kde sa návštevníci môžu bicyklovať cez kaňon a hojdať sa na útese, zatiaľ čo v blízkej budúcnosti sa má otvoriť celý rad apartmánov pre hostí. Tvar bol v skutočnosti inšpirovaný samotným kaňonom. „Cieľom bolo vytvoriť extrémny, vzrušujúci a nezabudnuteľný moment, ktorý prebudí všetkých päť zmyslov hostí a dokáže sa im vryť do pamäti,“ povedal minulý rok pre týždenník Georgian Journal autor projektu.

(Zdroj: CNN travel)

- - Inzercia - -