Dnes je streda, 30.november 2022, meniny má: Ondrej, Andrej
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Nový hit v randení? Osobné stretnutia!

január 30, 2022 - 14:00
Nezadaní ľudia sú už unavení dlhými, bezcieľnymi konverzáciami v randiacich aplikáciách a vracajú sa k základom- stretávajú sa s reálnymi ľuďmi, v reálnom živote. Aplikácia s názvom Thursday začala organizovať osobné stretnutia pre nezadaných ako odpoveď na plytkosť a nezmyselnosť online sveta. Prečítajte si skúsenosti a príbehy ľudí, čo ich zažili, ktoré priniesol The New York Times.
Foto: 
shutterstock

Spoločnosť s názvom Thursday hostila stretnutie pre nezadaných s podtitulom liek na únavu zo zoznamovania sa online. Účastníci vyjadrili všetky druhy frustrácie z modernej romantiky- zápasy, ktoré len zriedka vedú k niečomu viac než len chabým rečiam; časová strata z analýzy profilov; zdokumentovaný vzor rasovej diskriminácie v zoznamovacích aplikáciách; a všeobecný pocit beznádeje.

„Nikto sa so mnou nezhoduje,“ povedal 27-ročný Harrison Gottfried krátko po vstupe do baru. Thursday sa snaží odlíšiť aj obmedzenou prístupnosťou- aplikácia je dostupná iba jeden deň v týždni (stavte sa, že neuhádnete ktorý). Keď hodiny odbijú polnoc, používatelia prepnú ikonu, aby naznačili, že sú pripravení na rande v daný deň. Potom môžu 24 hodín prechádzať prstom po obrazovke a chatovať ako na iných zoznamkách. Keď sa však štvrtok stane piatkom, ich konverzácie sa vymažú a aplikácia sa uzamkne. Z toho vyplýva, že nie je priestor strácať čas klábosením; rande sa uskutoční teraz alebo nikdy. Okrem toho začala aplikácia organizovať stretnutia v Londýne a New Yorku, aby zabezpečila priestor pre nezadaných a stretnutia v reálnom čase.

Antoniy Fulmes (24) sa o takejto udalosti dozvedel prostredníctvom propagačného e-mailu. Na otázku o svojom postoji k online zoznamovaniu povedal: „Nechcem stretnúť lásku svojho života cez aplikáciu.“ Dodal, že „nikto v aplikáciách nechce hovoriť otvorene. Možno je to osobné. Možno som škaredý."

Dokonca aj tí, ktorí mali viac šťastia pri získavaní kreditov v online svete mali pocit, že v aplikáciách zamrzli. „Veľké množstvo kliknutí vám nutne nezabezpečí rande,“ povedal Andrew Tchekalenkov, 31, drogový terapeut, ktorý bol už na troch podobných eventoch. "Môže to byť dobrý pocit, ale nie je to podstatné."

Matthew McNeill Love, 31-ročný spoluzakladateľ a prevádzkový riaditeľ spoločnosti Thursday chcel vytvoriť produkt, ktorý by ľuďom pomohol posunúť sa za počiatočné „posilnenie ega“ k skutočnému spojeniu. „Získať lajky na Hinge je ako získať lajky na Instagrame,“ povedal v telefonickom rozhovore v polovici januára. „Uvedomili sme si, že obmedzením na jeden deň v týždni sú ľudia nútení urobiť rozhodnutie,“ povedal.

Pán Love povedal, že po spustení aplikácie v júli 2021 bol Thursday stiahnutý 340 000-krát, kým spoločnosť predstavila svoju sériu offline udalostí s názvom AfterParty. Prvá udalosť sa odohrala v bare v Londýne pred tromi mesiacmi. "Všetko, čo sme urobili, bolo umiestnie udalosti do aplikácie," povedal pán Love. „Nereklamovali sme to, nie je tam žiadna značka, nie sú tam žiadni zástupcovia v ružových tričkách, nie sú tam žiadne aktivity v oblasti ľadoborcov. Je to len obyčajný bar."

Ostatné zoznamovacie aplikácie tiež prejavili záujem o offline svet. Bumble napríklad túto zimu otvoril kaviareň a vináreň v NoLIte. Bumble Brew, ako sa podnik nazýva, „nie je určený len na budovanie nových spojení, ale aj na to, aby sa ktokoľvek mohol zhromažďovať a komunikovať,“ napísala v e-maile Julia Smith-Caulfield, vedúca partnerstva so značkami spoločnosti a dodala, že "udalosti v reálnom živote sú pre nás už dlho stredobodom záujmu."

Napriek ich rastúcemu odporu k digitálnemu zoznamovaniu sa zdalo, že väčšina účastníkov používa rovnakú hrsť aplikácií. Tinder opísali ako neformálnejšiu aplikáciu na stretnutia a Hinge ako trhovisko pre záujemcov o vzťahy. Hanna Choi, 28, povedala, že používa Bumble „na rozhovory s peknými mužmi“.

Niekoľko hostí uviedlo, že teraz využívajú výlučne Thursday. Moses McFly (39) sa zúčastnil troch ich podujatí. „Každá ďalšia aplikácia je dostupná sedem dní v týždni,“ povedal, čo môže byť ohromujúce.

Celkovo mali osobné podujatia a stretnutia veľký úspech a mnohí účastníci si ich podľa vlastných slov plánujú zopakovať.

Verme, že pandémia nespraví ďalším stretnutiam škrt cez rozpočet a ľudia sa budú môcť stretávať tak, ako im je to dané a prirodzené.

Randeniu zdar!