Dnes je sobota, 03.december 2022, meniny má: Oldrich
Čas čítania
14 minutes
Zatiaľ prečítané

Veľký horoskop - Čo nás čaká v roku 2022

január 07, 2022 - 09:40
Do nového roku vstupujeme so zmiešanými pocitmi a, samozrejme, prevažujú obavy, ktoré sú dôsledkom uplynulých negatívnych zážitkov. Máme však aj dobrú správu. Hoci prvé mesiace roku 2022 budú ešte poznačené karmickými záťažami, ktoré ľudstvo nesie so sebou už mesiace, pomaly sa začne vyjasnievať. Od konca jari sa život začne vracať do starých koľají, no jazvy zostanú... Budeme sa musieť vyrovnať nielen s nenahraditeľnými stratami, ale aj sami so sebou, čo nebude vždy ľahké. Pre niektorých to bude štartovacia čiara k novým úspechom. Budete k nim patriť aj vy?
Foto: 
shutterstock

Baran 21. 3. – 19. 4.

Láska

Na poli lásky sa vám bude dariť ako nikomu inému. Ostatné znamenia vám majú naozaj čo závidieť. Pozor, hviezdy nehovoria o množstve pozbieraných „skalpov“, ale o skutočnom vrúcnom cite, ktorý bude ovplyvňovať vaše dni. Tí, čo sú už zadaní a prežívajú vzťahovú krízu, si opäť nájdu cestu k sebe a prežijú nádherný rok plný harmónie. Prehĺbia sa aj bezproblémové vzťahy a vzplanie medzi nimi nová vášeň, ktorá môže vyústiť aj do narodenia potomka. Sťažovať sa nemôžu ani tí, čo doteraz žijú single. V novom roku určite stretnú toho pravého či pravú. 

Práca

V kariére to síce na rozdiel od súkromia iskriť nebude, ale aj pokojný plamienok zahreje, najmä ak sa starostlivo udržiava. Takú cestu naznačujú hviezdy, ktoré budú nad vami bdieť. Nečakajte nič prevratné, ale to platí aj v negatívnom zmysle slova. Určite nepomýšľajte na zmenu v práci, nepriniesla by nič pozitívne. Ak budete mať pocit, že upadáte do stereotypu, pouvažujte nad zvyšovaním si kvalifikácie. Nastal ideálny čas na rôzne odborné kurzy či jazykové školy.

Zdravie

So zdravím to bude tiež celkom v poriadku. Nemusíte sa obávať vážnych ochorení, jediné, čo vám reálne hrozí, sú rôzne úrazy. Síce vás nijako neohrozia, no je pravdepodobné, že vám môžu znepríjemniť letnú dovolenku, na ktorú sa už teraz tešíte. Tiež sa môžu ozvať dávnejšie chronické ťažkosti, ktoré síce dlhší čas driemali, no nepominuli. Najlepšie im predídete návštevou lekára a absolvovaním preventívnej prehliadky. 

Býk 20. 4. – 20. 5.

Láska

Ak nechcete prísť o partnera, mali by ste poľaviť v majetníckych prejavoch. Vlastniť neznamená milovať, naopak. Nemusíte vedieť o každom jeho kroku, kontrolovať, kde a s kým trávi voľný čas. A určite upustite od hriešnej myšlienky prelustrovať mu mobil. Nič kompromitujúce by ste tam aj tak nenašli, no vy by ste sa skompromitovali v jeho očiach až natoľko, že by seriózne uvažoval o odchode. Kritické v tomto smere budú jarné mesiace, no ak ich ustojíte, čaká vás nádherné spoločné leto. 

Práca

Všetko vám pôjde od ruky a vy sa právom môžete v tomto roku považovať za dieťa šťasteny. Začiatkom februára sa pustíte do nového projektu, ktorý vám síce zaberie väčšinu roka, no s výsledkom budete viac ako spokojní. Prinesie vám nielen finančné ohodnotenie, ale otvorí pred vami dvere do netušených kariérnych dimenzií. Pozor však na závistlivcov, ktorí sa vám budú snažiť prekaziť úspech. Hviezdy varujú pred prílišnou zhovorčivosťou, ktorou by ste mohli vyzradiť niečo, čo by sa vám mohlo vypomstiť.

Zdravie

Zažívacie ťažkosti nie sú pre vás nijaká novinka, bojujete s nimi už dlhší čas, no koncom zimy by sa mohli vystupňovať do takej miery, že si môžu vyžiadať operačný zákrok. Berte to ako zdvihnutý prst osudu, ktorý doslova prikazuje venovať sa zvýšenou intenzitou životospráve. Vy presne viete, o čom je reč. Viete, čo vám robí zle a čo prospieva. Teóriu ovládate dokonale a teraz je čas preniesť to do praxe. Ak to neurobíte dobrovoľne, prinúti vás k tomu telo.

Blíženci 21. 5. – 21. 6.

Láska

Vážte si domácu pohodu a prestaňte si myslieť, že v susednom dvore je aj tráva zelenšia. Nie je to pravda, to len vaša večne nepokojná duša vás núti pochybovať, či ste si vybrali správne. V tomto roku konečne dostanete na túto otázku jednoznačnú odpoveď. Začiatkom jesene budete vystavení nepríjemnej udalosti, ktorá dokonale preverí oddanosť vášho partnera. Budete prekvapení, ako mu na vás záleží a tak trochu v duchu aj zahanbení, že ste o ňom pochybovali. Poučte sa z toho. 

Práca

Na pracovisku sa dostanete do konfliktu s kolegom a vy už asi tušíte, o koho ide, keďže napätie pretrváva už niekoľko týždňov. Upozorníte na jeho nezodpovednosť nadriadených, čím si vyslúžite povesť „udavača“. Nemusíte sa však obávať. Čoskoro sa ukáže, že ste mali pravdu a konali ste čestne. Dokonca rizikovým krokom, ktorým ste ohrozili vlastnú komfortnú zónu, zachránite aj česť firmy. Satisfakciou vám bude, že na letnú dovolenku vás bude vyprevádzať kolektívne ospravedlnenie, ale aj značná finančná odmena zo strany vedenia. 

Rak 22. 6. – 22. 7.

Láska

Už dlhý čas žijete v komplikovanom a nevyrovnanom vzťahu, no vy zatvárate oči aj pred jednoznačnými dôkazmi a radšej sa hráte na mŕtveho chrobáka. Viete, že vás to ničí, no neurobíte nič, zo strachu z možnej samoty. To, čo nie ste ochotní riešiť, vyrieši za vás napokon život. Začiatkom leta budete konfrontovaní s nepríjemnou situáciou, ktorú už nebudete môcť zamiesť pod koberec. Áno, hviezdy jednoznačne hovoria o rozchode. Síce ho oplačete, no čoskoro sa vyjasní. A vy už koncom jesene budete mať po boku toho skutočne pravého či pravú.

Práca

Začiatkom roka sa zaradíte medzi tých, čo si usilovne hľadajú prácu. Približne do marca budete mať pocit, že vám nič nevychádza, no príchodom teplejších dní sa s ponukami roztrhne vrece. Pred vami bude stáť ďalší problém, čo si z nečakanej nádielky vybrať. Hviezdy radia, aby ste nesiahli po ponuke, ktorá bude finančne najlukratívnejšia. Chápeme, že to bude ťažké, ale rozhodnite sa pre tú, čo vás bude skutočne vnútorne napĺňať. Tá vám totiž zaistí skvelú budúcnosť a financie postupne tiež prídu. 

Zdravie

Minulý rok bol skutočne ťažkou skúškou, ktorá preverila vaše psychické, aj fyzické zdravie a situácia pretrvá aj v prvých mesiacoch prichádzajúceho roku. No problémy pominú a vy sa už od jari môžete tešiť na prílev novej energie, ktorá vám pomôže zabudnúť na nedávne ťažkosti. No nemali by ste ich celkom odsunúť do zabudnutia. Uložte si ich kdesi v zadnej časti mozgu a občas si na ne spomeňte, keď zacítite nepríjemné príznaky. Poradia vám, ako postupovať.

Lev 23. 7. – 22. 8.

Láska

No, pravdupovediac, bude to viac o sexe, než o romantickom súznení duší. A vy, hoci sa na tomto poli prejavujete ako skutočný lev, v kútiku duše predsa len túžite po nehe a hlbokých citoch. No minimálne v prvej polovici roka sa budete musieť s takýmto stavom zmieriť. Až koncom roka vstúpi do vášho života vysnívaná bytosť, po ktorej ste dlho túžili. Príde celkom nenápadne a nie je vylúčené, že pôjde o niekoho, koho už dlhšie poznáte, len ho z nejakých príčin prehliadate. 

Práca

Najlepšie sa bude dariť Levom, čo podnikajú a sú si vlastne sami sebe pánom. Túžba po nezávislosti je u nich taká dominantná, že radšej riskujú prípadný neúspech, ako byť len súčasťou nejakého kolektívu v pozícii zamestnanca. V tomto roku ale žiadne riziká nehrozia. Naopak prichádza mimoriadne úrodný rok, ktorý prinesie úspech a s ním, samozrejme, aj zisky. Táto priazeň hviezd, ktoré k vám budú naozaj štedré, vám dokonale vykompenzuje roky stresu a obáv z reálne hroziaceho neúspechu. 

Zdravie

Vašou Achillovou pätou sú svaly a kĺby, ktoré vás vedia potrápiť nepríjemnými bolesťami. Dobre si uvedomujete, že si za to môžete do veľkej miery vy, keďže zanedbávate pohyb a dávate prednosť gaučovému relaxu. V tomto roku si určite nájdite čas aj na fyzickú aktivitu, rekreačné športovanie, výlety do prírody, ktoré vám najmä na jar akoby zázračne vyliečia nielen telo, ale aj dušu.  Okrem dobrého pocitu získate aj prílev energie, vďaka ktorej dosiahnete aj nemožné.

Panna 23. 8. – 22. 8.

Láska

Do nového roku vstúpite s trochu mrzutou náladou, keďže sa vám s polovičkou nepodarí nájsť názorovú zhodu v mnohých pomerne závažných otázkach týkajúcich sa spolužitia. Tento stav môže trvať aj niekoľko týždňov, no už koncom marca sa vaše súkromné nebo opäť vyjasní a nájdete cestu k sebe. Postará sa o to niekto z vášho najbližšieho okolia, komu na vás veľmi záleží. Aj tí, čo osudovú lásku ešte len hľadajú, sa tohto roku určite dočkajú. Najneskôr v auguste stretnete toho pravého a budúce Vianoce oslávite spolu.

Práca

Už začiatkom roku prídete na skvelý podnikateľský nápad, od ktorého vás budú mnohí odhovárať a argumentovať, že je veľmi rizikový.  Nedajte sa odradiť. Najlepšie bude, ak si detaily ponecháte pre seba a zdôveríte sa s nimi len tým, o ktorých ste presvedčení, že vám skutočne prajú. Ak budete dostatočne trpezliví a neodradia vás počiatočné prekážky, určite cieľ dosiahnete a už začiatkom jesene môžete žať sladké plody niekoľkomesačnej námahy. 

Zdravie

V tejto oblasti to pôjde ako na hojdačke. Obdobia, keď sa budete cítiť vo vynikajúcej forme a nebudete pociťovať ťažkosti, sa budú striedať s horšími. Kritické bude najmä leto. Dávajte pozor na prílišné opaľovanie sa, pretože by sa nemuselo skončiť „len“ úpalom. Po návrate z letnej dovolenky určite navštívte dermatológa a nechajte si skontrolovať všetky materské znamienka. Je možné, že jedno by mohlo v sebe ukrývať časovanú bombu, ktorá by mohla explodovať už začiatkom roku 2023.

Váhy

(23. 9. – 22. 10.)

Láska

Zázračný kvet lásky vykvitne pre vás už v mrazivom januári a záleží len od vás, ako sa oň budete starať a ako dlho vydrží v celej svojej kráse. Hviezdy radia, že menej je niekedy viac a prílišnou pozornosťou môžete partnera odradiť rovnako spoľahlivo ako zanedbávaním. Venujte mu pozornosť, no občas sa zahrajte aj na nedostupnú. O to viac bude po vás túžiť. Pokiaľ „hru“ zvládnete, môžete sa tešiť z krásneho a harmonického vzťahu, po akom ste dlho túžili. A je pravdepodobné, že na jeseň vám zaznejú aj svadobné zvony. 

Práca

Vaša inteligencia vám nedovolí dlhodobo prehliadať nepríjemné signály, ktoré k vám budú vysielať nadriadení. Zamyslite sa nad ich konaním a nielen kriticky, ale predovšetkým sebakriticky prehodnoťte situáciu. Hviezdy radia, aby ste prevzali iniciatívu do vlastných rúk. Máte veľa dobrých nápadov a myšlienok, len si ich nenechávajte pre seba. Začiatkom leta sa vám podarí predstaviť originálny projekt, ktorým určite zaujmete a pokiaľ budete na ňom pracovať, nielenže si vylepšíte reputáciu, upevníte postavenie, ale môžete aj dobre zarobiť.  

Zdravie

Potrápi vás najmä nervová sústava, a to pre nadmerný stres a neistotu, v ktorej budete tápať asi do apríla. Máte však dosť energie v zásobe, aby ste krízu prekonali a len čo spravíte prvý krok, príde vám na pomoc so svojimi silami aj vesmír. Až do jesene vás nič nepríjemné v oblasti zdravia nečaká, no začiatkom októbra môžete pocítiť žalúdočné a tráviace problémy, ktoré budú následkom prekonaného nervového vypätia v predchádzajúcich mesiacoch. Môžete ich zmierniť disciplinovanejšou životosprávou.

Škorpión

(23. 10. – 22. 11.)

Láska

Amor sa s vami bude celý rok zahrávať a niekedy to nebude len nevinná hra rozmarného bôžika. Držte srdce pod zámkom a dobre si premyslite, komu venujete priazeň a city. Okolo vás sa bude pohybovať falošný človek, ktorý sa vám rôznymi komplimentmi bude snažiť vnútiť do priazne. Ak podľahnete, veľmi si tým môžete skomplikovať život. Môže sa stať, že za nepremyslené letné dobrodružstvo sa od vás odvrátia starí priatelia a čo je horšie, môžete prísť aj o stáleho partnera, ktorý vám druhú šancu odmietne dať.

Práca

Netlačte zbytočne na pílu, všetko len skomplikujete. Až do marca budete pociťovať tvorivú krízu, no pominie sama od seba. V lete sa už budete môcť tešiť z toho, ako vám práca ide od ruky a budete sa diviť, koľko kreativity v sebe nájdete a čo všetko sa vám podarilo vytvoriť. Práve v tom období je ideálny čas, aby ste oprášili staré nápady a pustili sa do vlastného podnikania. Určite nič neriskujete a ak nezaspíte na počiatočných vavrínoch, koncom novembra budete môcť povedať, že to bol správny krok vpred.

Zdravie

Hoci sa už dlho vyhýbate zdravotníckym zariadeniam, tohto roku budete ich častým hosťom. Aj keď nepôjde o závažné ochorenia, len o pomerne bežné zdravotné problémy, viac-menej spôsobené zanedbávaním preventívnych  prehliadok, na nálade vám to nepridá.  Berte to ako varovne zdvihnutý prst, ktorým vás hviezdy upozorňujú, že telo si pamätá prehrešky a príde čas, keď vám to zráta. Môžete tomu predísť tým, že zdravie nebudete pokladať za samozrejmosť, ale začnete mu konečne venovať patričnú pozornosť. 

Strelec

(23. 11. – 22. 12.)

Láska

V prvých mesiacoch budete ešte pociťovať rozladenosť, ktorú spôsobil nevyjasnený vzťah z minulosti. Nemusíte sa však obávať, čoskoro sa všetko vyjasní a vy budete začiatkom jari vedieť, na čom ste a čo môžete od partnera očakávať. Možno vás prekvapí netradičnou požiadavkou, ale skôr než ju odmietnete, zamyslite sa, čo ho k nej motivovalo. Hviezdy naznačujú, že váš citový život sa začne uberať správnym smerom už začiatkom leta a v dvojici si vychutnáte dovolenku, ktorá nemusí byť finančne náročná, no pre vás bude nezabudnuteľná. 

Práca

Už dlhšie ste akoby v bludnom kruhu a neviete, čo chcete. No máte jasno v tom, čo nechcete. Inak povedané, stabilná práca vás už prestala napĺňať a vy v nej nevidíte perspektívu, no bojíte sa to i len vysloviť nahlas, nie to ešte pre to aj čosi urobiť. Hviezdy sú vám naklonené a prídu na pomoc už začiatkom jari, keď bude situácia kritická. Zasiahnu vo váš prospech, i keď sa vám to v prvej chvíli bude asi zdať trochu inak. Donútia vás, možno aj dramatickým spôsobom, ukončiť jednu etapu života a začať novú. Nebráňte sa zmene. Bude sa vám to síce zdať ako prehra, ale v skutočnosti pôjde o veľké víťazstvo.

Zdravie

Užívajte si adrenalín, lebo vy sa bez neho neviete zaobísť, ale s mierou. Zvlášť opatrní buďte vo februári, ak sa chystáte lyžovať kdesi na svahoch v zahraničí. Síce vám nič fatálne nehrozí, no je pravdepodobnosť menších úrazov, ktoré by vás za hranicami Slovenska mohli vyjsť veľmi draho. Okrem povinnej lekárničky si nezabudnite pribaliť do batožiny aj adekvátne poistenie, ktoré pomôže predísť finančnému zruinovaniu. Samozrejme, najlepšia poistka je vlastná opatrnosť, ale vy sa predsa len poznáte a niekedy sa viete naozaj pekne odviazať. 

Kozorožec

(22. 12 . – 20. 1.)

Láska

Človek, na ktorého ste sa spoliehali a nežne ste ho opatrovali v srdci, vám nesmierne skomplikuje život bez toho, aby to bolo jeho zámerom. No skôr, než sa rozhodnete zatratiť ho a odstrihnúť od svojho života, dajte mu šancu, aby vám všetko vysvetlil. Pravdepodobne pochopíte, že situácia nastala zhodou nepríjemných okolností a nájdete v sebe silu, aby ste odpustili. To bude to najlepšie, čo môžete urobiť, lebo v ňom získate skutočne oddaného priateľa a je celkom pravdepodobné, že napokon aj partnera. 

Práca

V tejto oblasti sa budete cítiť ako na hojdačke a viac-menej sa necháte unášať situáciou, do ktorej nebudete chcieť aktívne zasiahnuť. No už začiatkom leta vám dôjde trpezlivosť a rozhodnete sa pre zásadnú zmenu, ktorá vám spočiatku obráti život naruby, no prinesie aj veľa pozitívneho do ďalšieho života. Donúti vás načrieť na dno síl a budete prekvapení, čo všetko dokážete a aj zvládnete. Jediné, čo vám bude túto zmenu komplikovať, je nedostatok vlastnej odvahy, ale nebojte sa, tú vám dodajú vaše šťastné hviezdy.

Zdravie

Najväčším nepriateľom v oblasti zdravia bude únavový syndróm, ktorý sa už niekoľkokrát ohlásil, ale naplno udrie začiatkom jari. To môže oslabiť vašu koncentráciu a budete sa dopúšťať nezmyselných chýb, ktoré sa budú hromadiť. Hviezdy upozorňujú na dôsledné dodržiavanie psychohygieny, ktorá bude pre vás tento rok oveľa dôležitejšia ako inokedy. Pravidelný oddych, rozumné rozloženie pracovných povinností a predovšetkým vyhýbanie sa ponocovaniu vás môže najspoľahlivejšie vyviesť zo slepej uličky, v ktorej už mnohí zablúdili. 

Vodnár

(21. 1. – 19. 2.)

Láska

Nečakajte ohňostroj vášní. Aj keď nič nenasvedčuje, že by ste sa mali stať hlavným hrdinom dramatického rozchodu či opojného začiatku, nebude to pre vás nudný rok. Upevnia sa predovšetkým stabilné páry, nájdu k sebe cestu aj tie, ktoré sa v minulom období ocitli na hranici krízy či dokonca rozchodu. Vodnári žijúci single nájdu porozumenie v kruhu priateľov, medzi ktorými sa budú cítiť mimoriadne dobre a mnohí z nich si uvedomia pravdivosť vety „priateľstvo je niekedy viac ako láska“, ktorú mnohí považujú len za akúsi frázu, cenu útechy pre nezadaných. 

Práca

Na pracovisku bude panovať pokoj. Pokojnú hladinu môže sčeriť až príchod nového, mimoriadne ambiciózneho kolegu koncom februára. A hoci spočiatku všetkých ohúri rečami o tom, kde všade bol, čo videl a skúsil, pochopíte, že nejde o serióznu konkurenciu, ale skôr o chrobáka Truhlíka. Napriek tomu vás na chvíľu jeho prítomnosť znervózni a vyvedie z bežného pracovného tempa do takej miery, že budete uvažovať o zmene miesta. No nerobte to, bolo by to naozaj unáhlené konanie a nič by vám neprinieslo. 

Zdravie

Nič závažné vás neohrozuje, no celý rok sa môžu sporadicky ozývať bolesti chrbtice spôsobené sedavým zamestnaním a nedostatkom pohybu. Prestaňte sa vyhovárať na nedostatok času a nájdite si čas na chvíle strávené cyklistikou, turistikou či plávaním. Zregeneruje nielen vaše telo, ale aj dušu a získate množstvo životodarnej energie, ktorej nedostatok nahrádzate litrami čiernej kávy. Skrátka, pristupujte k telu láskavo a s porozumením a venujte pozornosť signálom, ktoré vysiela. 

Ryby

(20. 2. – 20. 3.)

Láska

Nečakajte na zázrak, ani na princa na bielom koni. Pozorne sa rozhliadnite po okolí a zistíte, že sa v ňom nachádza človek, ktorému na vás naozaj záleží. Doteraz ste ho prehliadali, lebo sa vám zdal málo atraktívny, ale skúste nahliadnuť do jeho duše. Zistíte, že je to práve ten, na ktorého už dlho čakáte. Ak nebudete váhať a urobíte povestný prvý krok, čakajú vás nádherné letné mesiace plné romantiky a vášne. Nepremárnite príležitosť, ak nechcete budúce vianočné sviatky stráviť osamote a v smutnom rozjímaní „Kde som spravil chybu.“

Práca

Nečakané výbuchy hnevu a tvrdohlavosť, ktorá bude prameniť z frustrácie, môžu nesmierne skomplikovať vzťahy na pracovisku. Budú vás považovať za nevyrovnaného človeka, od ktorého možno očakávať čokoľvek, no nič príjemné. Naučte sa umeniu sebaovládania a nereagujte prehnane na každý podnet. Najkritickejšie obdobie vás čaká začiatkom jari. Najlepšie bude, ak si v tom čase zoberiete dovolenku, aby ste neohrozili svoje pracovné miesto. Ak sa vám podarí ustáť toto obdobie, príde k ustáleniu situácie a vy sa budete do práce a na kolegov skutočne tešiť, a to sa pozitívne odrazí aj na vašom výkone. 

Zdravie

Na to, aby ste sa fyzicky a psychicky cítili ako ryba vo vode, netreba veľa. Stačí, aby ste sa zbavili svojich prehreškov voči životospráve a zlozvykov, ktoré vám komplikujú zdravie. Vážne choroby a úrazy vám tento rok nehrozia. Hviezdy naznačujú „len“ oslabenie nervovej sústavy, ktorá však môže byť štartérom vážnejších ochorení v budúcnosti. Majte teda život pod kontrolou, vyvarujte sa alkoholu a nájdite si čas na  koníčky. Predídete mnohým nepríjemnostiam, ktoré by zaplnili vašu zdravotnú kartu a zároveň vyprázdnili peňaženku. 

 

 

- - Inzercia - -