Dnes je streda, 30.november 2022, meniny má: Ondrej, Andrej
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Slovanu sa nepozdáva pokuta 20-tisíc eur

október 29, 2021 - 20:27
Fortunaligový futbalový klub ŠK Slovan Bratislava rešpektuje a akceptuje trest v podobe zákazu vycestovania svojich fanúšikov na najbližšie štyri zápasy u súperov, no ďalšie dva tresty od Disciplinárnej komisie Slovenského futbalového zväzy považuje za neprimerané a neadekvátne. Vedenie Slovanu reagovalo na verdikt disciplinárky, ktorá vyniesla tresty za udalosti počas nedávneho duelu najvyššej domácej súťaže medzi Spartakom Trnava a Slovanom Bratislava.
Foto: 
ŠK SLOVAN BRATISLAVA

Slovanu sa nepozdáva pokuta 20-tisíc eur, Trnavčania musia odohrať tri ligové zápasy bez divákov starších ako 15 rokov a zaplatiť tiež 35-tisíc eur. "Výška finančných pokút neodzrkadľuje, kto bol organizátorom zápasu. ŠK Slovan bol v derby hosťujúcim mužstvom, a teda nemohol ovplyvniť jeho organizáciu a zabezpečiť dostatočné bezpečnostné opatrenia, potrebné k organizácii takého zápasu. Rozdiel vo finančnej pokute medzi organizátorom a hosťujúcim mužstvom je z nášho pohľadu až zanedbateľný. DK SFZ neprihliadala na skutočnosť, že FC Spartak Trnava v minulosti dokázal zorganizovať nielen množstvo derby, ale aj oveľa rizikovejšie zápasy s klubmi ako Legia Varšava či Crvena zvezda Belehrad. Tento fakt jasne dokazuje, že organizátor zlyhal na plnej čiare, podcenil samotnú organizáciu zápasu a úroveň bezpečnostných opatrení," uvádza Slovan na svojom webe.

Generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml. tiež vyhlásil, že jeho klub nesúhlasí so zákazom účasti fanúšikov hostí na všetkých zostávajúcich tohtosezónnych dueloch medzi Slovanom a Trnavou. "Nie je to správny nástroj. K derby patrí aj atmosféra, o ktorú sa pričinia oba fanúšikovské tábory. Tento zákaz prináša so sebou zvýšené riziko pre organizátora, keď si napríklad fanúšikovia hostí môžu zakúpiť vstupenky do domácich sektorov, čo môže spôsobiť ďalšie neželané incidenty priamo na štadióne. Určite treba hľadať riešenia v oblasti organizácie zápasu a bezpečnostných opatrení. Cestou môže byť napríklad využívanie biometrických údajov, pretože sa nebavíme o tisíckach problémových ľudí, ale o malej skupine ľudí. Aj v prípade našich fanúšikov v Trnave platí, že veľká väčšina z nich prišla podporiť Slovan a nedopúšťala sa protiprávneho konania, a za tými si stojím. Problémová nie je v našom prípade či v iných kluboch väčšina, ale menšina,“ vyhlásil Kmotrík mladší.

Ešte počas minulého týždňa sa incidentom v Trnave zaoberalo aj prezídium riadiaceho orgánu súťaže - Únie ligových klubov. Rozhodlo o kontumácii zápasu v prospech Slovana Bratislava 3:0, keďže v Trnave prioritne zlyhala domáca organizátorská služba. Hromadnú bitku fanúšikov oboch táborov, ktorá sa odohrala priamo na trávniku, história slovenskej najvyššej súťaže nepamätá. Bitke predchádzali vzájomné provokácie a hádzanie delobuchov v hľadisku trnavskej City Areny. Zo zápasu aktéri absolvovali len štvrťhodinu, po ktorej putovali hráči do kabín. Rozhodca Filip Glova neskôr stretnutie predčasne ukončil.

Slovan Bratislava tiež informoval, že si počká na písomné odôvodnenie rozhodnutia DK SFZ a postúpi ich na posúdenie právnej kancelárii. "S veľkou pravdepodobnosťou náš klub podá odvolanie proti rozhodnutiu DK SFZ," dodal Slovan na svojom webe.

- - Inzercia - -