Dnes je streda, 30.november 2022, meniny má: Ondrej, Andrej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Zvieratá z útulku budú v Horskom parku opäť hľadať domov

jún 15, 2016 - 08:06
Podujatie Nájdite sa so zvieratkom z útulku sa uskutoční v sobotu 18. júna od 10:00 v Horárni Horský park. Zúčastní sa na ňom 10 združení a útulkov z celého Slovenska
Foto: 

Zvieratká z útulkov budú na akcii Nájdite sa so zvieratkom z útulku opäť hľadať nové domovy. Podujatie sa uskutoční v sobotu 18. júna v bratislavskej Horárni Horský park, svoju účasť tento rok potvrdilo 10 združení a útulkov z celého Slovenska. Popri prezentácii útulkov, veterinárnej poradni či ukážkach Dog Dancingu program spestrí svojím koncertom aj úradujúca Superstar Emma Drobná. 

Podujatie Nájdite sa so zvieratkom z útulku sa v Bratislave koná už po 16-krát. Predstaviť sa tento rok do Horského parku príde 10 združení a útulkov z celého Slovenska, od Skalice cez Šaľu až po Dolný Kubín. Privedú so sebou aj opustených psíkov a mačičky, hľadajúcich nový domov. Ak si návštevníci nejaké zvieratko vyhliadnu, priamo na mieste si ho budú môcť adoptovať. Útulky uvítajú aj pomoc s venčením. Podujatie sa v sobotu začne o 10:00 a návštevníci si budú môcť počas celodenného programu pozrieť napríklad aj ukážku Dog Dancingu. Svoje vystúpenie predvedú aj psovodi z Finančnej správy SR, ktorí návštevníkom ukážu ako sa vyhľadávajú bankovky. Ako sa správne postarať o zvieracieho člena rodiny, prečo je pre psov a mačky dôležitá správna výživa či ako vybrať vhodné krmivo poriadia majiteľom domácich miláčikov vo veterinárnej poradni. 

Akciu organizuje Aliancia združení na ochranu zvierat a po prvýkrát sa koná s podporou hlavného mesta Bratislavy. Záštitu nad podujatím prevzala viceprimátorka Bratislavy Iveta Plšeková. „Spolupráca organizácií na ochranu zvierat a samospráv sa ukazuje byť nevyhnutným krokom k tomu, aby sa situácia s opustenými zvieratami na Slovensku zlepšila. Som veľmi rada, že Bratislava môže podporiť podujatie akým je Nájdite sa, pretože robiť osvetu vo veci prevencie týrania zvierat a pomoci psom a mačkám v útulkoch nie je len otázka dobrej vôle. Je to povinnosť každého človeka s otvoreným srdcom," povedala námestníčka primátora Plšeková. Aliancia združení na ochranu zvierat tiež vyhlasuje verejnú zbierku na pomoc opusteným zvieratám, do ktorej sa dá prispieť zaslaním darcovskej SMS v tvare DMS ZVIERATA na číslo 877. Cena darcovskej SMS je 2 eurá. 

Vďaka podujatiu Nájdite sa so zvieratkom z útulku našlo svoj domov už 214 psíkov, 33 mačiek a dve morčatá. Podujatie podporili viaceré známe osobnosti - napríklad bývalá premiérka Iveta Radičová, moderátorka Elena Vacvalová, hudobníci Jakub Petraník či Yxo z Hexu, ale aj herci Juraj Slezáček, Zuzana Haasová, Zuzana Vačková, Viktor Horján či speváčka Zdenka Predná. Ambasádorkou podujatia je herečka Kristína Farkašová.

- - Inzercia - -